Naprawa skrzyni biegów Tarnów – jakie są najczęstsze przyczyny awarii skrzyń biegów?

Naprawa skrzyni biegów wiąże się z oczekiwaniem na naprawę i koniecznością z korzystania auta zastępczego oraz oczywiście kosztami. Dlatego warto poznać najczęstsze przyczyny awarii skrzyń biegów i wiedzieć czy i ewentualnie jak można ich uniknąć.

Naprawa skrzyni biegów – co powoduje podstawowe usterki?

Naprawa skrzynki biegów następuje przeważnie na skutek kilku czynników.

Najczęstszymi przyczynami usterek manualnych skrzyń biegów są błędy konstrukcyjne oraz wady materiałowe. Nieprawidłowa eksploatacja, a także wynik wycieku oleju to kolejne powody napraw skrzynek biegów. Likwidacja awarii skrzyni biegów przeważnie jest możliwa dopiero po rozebraniu i wymontowaniu przykładni, co już na wstępie generuje wysokie koszty.

W manualnych skrzyniach biegów problemami przeważnie są:

  • odkształcenie obudowy łożyska;
  • wyrobienie się bieżni łożysk;
  • zużycie pierścieni synchronizatorów;
  • wyłamanie zębów koła.

O powstałej awarii i konieczności naprawy skrzynki biegów informuje przeważnie utrudniona zmiana biegów Inną odznaką może być zgrzytanie skrzyni biegów, a także wycie lub samoistny ruch lewarka.

Gdzie naprawić skrzynię biegów – Tarnów

Dobrze wykonana naprawa skrzynki biegów pozwala uniknąć konieczności kolejnych napraw i dodatkowych kosztów. Dlatego rekomendujemy: https://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-skrzyni-automatycznej, gdzie można skorzystać z dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów u najwyższej jakości specjalistów. Polecana Firma Auto Ślusarczyk współpracuje z Liqui Moly, dzięki czemu oferuje dynamiczną wymianę oleju także w skrzyni automatycznej.

To właśnie skrzynia biegów przenosi na koła moc wytworzoną przez silnik, przez co występuje ogromne obciążenie pomiędzy wszystkimi elementami. Dlatego, tak ogromne znaczenie ma jakość używanego smaru. Wysoce specjalistyczne sprzęt i środki Liqi Moly pozwalają na doskonałe wyczyszczenie całego układu olejowego i kanałów skrzyni biegów.

Chcesz naprawić lub serwisować skrzynię biegów? Zrób to w Auto Ślusarczyk w Tarnowie!