Stoliki rozkładane na zamówienie – o czym pamiętać przy składaniu zamówienia?

Według zasady „mój dom jest moją twierdzą”, wiele osób stara się wyposażyć swoje cztery kąty we wszystko co najbardziej niezbędne i praktyczne. Inni chcą, aby dekoracja wnętrz perfekcyjnie odpowiadała ich upodobaniom i odzwierciedlała ich charakter. Dlatego też wybór mebli często bywa wyzwaniem. Z jednej strony chcemy coś co zadowoli nas wizualnie, a z drugiej zależy nam na funkcjonalności. Czy stoliki rozkładane na zamówienie mogą spełniać oba te warunki? Wiele zależy od dobrego stolarza, ale my również mamy w tym swój udział. Poniżej kilka wskazówek, na co zwracać uwagę zamawiając taki stolik.

Stoliki rozkładane na zamówienie – dopasowanie do wnętrza

Jeśli zależy nam na wystroju wnętrza i możliwie jak najlepszym efekcie wizualnym, nie wystarczy, że wybierzemy stolik, który wpadnie nam w oko podczas wizyty w salonie meblowym. Co z tego, że pozłacane nóżki w kształcie lwich łap świetnie wyglądają, jeśli mebel w nie wyposażony ustawimy we wnętrzu nowoczesnym? Wybierając stoliki rozkładane na zamówienie, musimy w pierwszej kolejności pamiętać o tym, aby dobrze komponowały się z pozostałymi elementami wnętrza. Dlatego też do salonu w stylu rustykalnym możemy wybrać blat z widocznym usłojeniem, a do nowoczesnej stylizacji lepiej postawić na minimalistyczny mebel. Postarajmy się nie mieszać zbyt wielu gatunków drewna w pomieszczeniu. Ważny jest także rodzaj wykończenia. Do mebli na wysoki połysk dobierzmy stolik lakierowany. Olejowanie natomiast zlećmy jeśli będziemy chcieli, aby drewno zachowało naturalną fakturę w dotyku.

Stoliki rozkładane na zamówienie – wymiary

Wymiary to bardzo ważna kwestia jeśli chodzi o stoliki rozkładane na zamówienie. Rozmiar mebla może być kwestią decydującą o funkcjonalności całego pomieszczenia. Jeżeli bowiem będzie za mały, okaże się niepraktyczną dekoracją. Za duży z kolei nie pozwoli swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. Pamiętajmy też, że mały stoliczek raczej nie okaże się zbyt przydatny, jeśli wyposażymy go w mechanizm rozkładający. Tę opcje lepiej zachować dla modeli o nieco większych wymiarach. Przykładowe można obejrzeć tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/. Warto też skorzystać z konfiguratora, który pozwoli ustawić własne wymiary i przetestować opcje personalizacji.