Darmowe godziny rehabilitacji dla osób starszych – jak się o nie ubiegać?

Jesień życia może być pięknym okresem, jeśli cieszymy się stosunkowo dobrym zdrowiem i otacza nas chętna do pomocy rodzina. Niestety często bywa tak, że osoby w podeszłym wieku mierzą się z rozmaitymi schorzeniami i nie mają do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Do tego niekiedy dochodzą problemy finansowe, nie pozwalające na opłacenie opieki lub leczenia. Co zrobić, w momencie kiedy seniorowi potrzebna jest praca z fizjoterapeutą? Jak się okazuje, możliwe jest ubieganie się o darmowe godziny rehabilitacji dla osób starszych. Podpowiadamy, jak się o nie ubiegać.

Darmowe godziny rehabilitacji dla osób starszych – gdzie szukać pomocy?

Chociaż często wydaje się, że świat bywa obojętny na los osób starszych, na szczęście nie do końca tak jest. Rodzina, która nie jest w stanie opłacić fizjoterapii dla seniora lub samotny człowiek w podeszłym wieku, mają możliwość uzyskania wsparcia. Darmowe godziny rehabilitacji dla osób starszych można otrzymać kontaktując się z odpowiednią organizacją pożytku publicznego. Takie organizacje nie działają dla własnego zysku, a dla ogólnego dobra. Niektóre pomagają bezdomnym, inne chorym i niepełnosprawnym. Ich działanie jest możliwe dzięki datkom, a także akcji 1% podatku.

Darmowe godziny rehabilitacji dla osób starszych – formy pomocy

Na jakie formy pomocy można liczyć, zostając podopiecznym organizacji pożytku publicznego? Dzięki darowiznom wpłacanym na konto takiej fundacji, możliwe jest uzyskanie nie tylko darmowych godzin rehabilitacji dla osób starszych, ale również wizyt pielęgniarskich. Jeśli na leczenie i fizjoterapię potrzebna jest większa kwota, można poprosić także o założenie subkonta i zorganizować zbiórkę internetową na pomoc dla siebie lub bliskiej osoby. Organizacje dobroczynne pomagają również w przeprowadzaniu zbiórek publicznych np. wypożyczając puszki do zbierania datków. Tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/wsparcie-dla-osob-starszych/ można znaleźć jedną z takich instytucji. Mieści się ona w Opolu i od lat wspiera pokrzywdzonych przez los, chorych i niesamodzielnych.